Kishte shfaqur simptoma, Voltana Ademi bën testin dhe rezulton pozitive me Covid

Publikuar tek: aktualitet, më 09:52 22-09-2020 Kishte shfaqur simptoma, Voltana Ademi bën testin dhe rezulton pozitive me Covid Voltana Ademi

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, është infektuar me Covid.

Ademi ka bërë testin e Covid ditën e djeshme dhe sot ka dalë përgjigjia, nga e cila rezulton se është infektuar.

Kryebashkiakja ka bërë testin pas disa kontakteve që ka pasur me persona të infektuar me Covid.

Dyshohet se ajo është infektuar gjatë takimeve në komunitet, sepse më vonë ka pasur temperaturë dhe shenja të Covid.

Pasi i janë shfaqur shenja të Covid, kryebashkiakja ka bërë testin. Nuk dihet nëse i janë nënshtruar testit punonjësit e tjerë të bashkisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrahu dhe qëlloi me thikë të moshuarin në Kavajë, prangoset Rizan Aliu (VIDEO-Momenti i arrestimit)
74 pika kontrolli në gjithë vendin, prangosen 24 persona, 4 ishin të shpallur në kërkim: Sekuestrohen para dhe drogë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.009894847869873
array(1) { ["section"]=> string(86) "kishte-shfaqur-simptoma-voltana-ademi-ben-testin-dhe-rezulton-pozitive-me-covid-221217" }