Kjo është birra që ka me shumë shitje në botë! As Corona, as Heineken, as Amstel por...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:48 20-05-2019 Kjo është birra që ka me shumë shitje në botë! As Corona, as Heineken, as Amstel por...

Edhe pse nuk është aspak e njohur në Shqipëri një birrë e re e prodhuar në Kinë ka sjellë më shumë fitime për vitin 2018-ën sipas statistikave të ‘Rate Beer’.

Emri i birrës është ‘Snoë’ që përkthehet si bora dhe prodhohet nga kompania SAB Miller. Nga viti 2005 fitimet e kompanisë janë rritur me 573% dhe tani birra snoë ka më shumë shitje nga çdo birrë në planet duke ja kaluar birrës ‘Corona’ dhe ‘Bud’.

Përveç shijes së saj, kjo birrë është shumë e lirë dhe kushton vetem 1 dollarë për një litër dhe kjo me siguri ka ndikuar dhe në shitjet e kompanisë.

Me siguri që adhuruesit e birrave tani do të kërkojnë që ta provojnë...

60826434_303682113878488_1565066562036039680_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071988105773926
array(1) { ["section"]=> string(88) "kjo-eshte-birra-qe-ka-me-shume-shitje-ne-bote-as-corona-as-heineken-as-amstel-por-164963" }