Kjo është deputetja që zëvendësoi doktorin e Korçës, votat minus dhe “selfie e mirënjohjes” ndaj Peleshit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:05 09-09-2017 Kjo është deputetja që zëvendësoi doktorin e Korçës, votat minus dhe “selfie e mirënjohjes” ndaj Peleshit

Gruaja në foto me ish-zv.kryeministrin, tanimë ministrin e Bujqësisë Niko Peleshin, është deputetja e re e PS në qarkun e Korçës, Edlira Bode.

Bode u përzgjodh nga Peleshi e gjashta në listë dhe zëvendëson doktorin e njohur, profesor Ylli Ziçishtin i cili në zgjedhjet e kaluara doli fitimtar në Devoll me 400 vota plus, hera e paë në 20 vjet ku PS fitonte në Devoll, ndërsa Edlira me 2.500 vota minus.

Megjithëse penalizoi PS-në në këtë qark, kjo nuk e ka penguar zonjën socialiste të shkrepë një “selfie” me Peleshin duke shfaqur gjithë lumturinë për karrigen e deputetes ku u ul sot, falë listës së vendosur nga zv.kryeministri në zgjedhjet e 25 qershorit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040863037109375
array(1) { ["section"]=> string(108) "kjo-eshte-deputetja-qe-zevendesoi-doktorin-e-korces-votat-minus-dhe-selfie-e-mirenjohjes-ndaj-peleshit-91730" }