Kjo është Dhurata, përkthyesja e Enedës që u bë e “famshme” në Eurovision (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:10 21-05-2016 Kjo është Dhurata, përkthyesja e Enedës që u bë e “famshme” në Eurovision (Foto)

Përvoja e Eneda Tarifës në Eurovision, nuk kishte kaluar pa momente kur ajo ishte përballur me situata aspak të këndshmë.

Një nga momentet e saj që bëri bujë të madhe në mediat shqiptare, ishte ai kur Eneda gjatë një interviste për mediat e huaja ngec pasi nuk e gjente dot fjalën e duhur në anglisht “Për t’u përmirësuar”, e për këtë ju desh ndihma e përkthyeses së saj Dhuratës, shkruan Magazina.al

Dhurata që nga atëherë u bë e “Famshme” duke u përmendur emri i saj në rrjetet sociale e duke ironizuar me situatën e Enedës.

Por edhe pse Eneda kishte premtuar që do ta shuaj kurreshtjen e publikut dhe do ta prezentoj Dhuraten ,këtë nuk e bëri asnjëherë.

Por Magazina.al, ka arritur që të zbuloj se kush është Dhurata Bejzade. Ajo është një punonjëse e Radiotelevizionit Shqiptar (RTSH) dhe si e tillë kishte shoqëruar Enedën në Stokholm ku edhe gjeti “Famën”.

Më poshtë ju njohim me Dhuratës dhe intervisten e Enedës. (Magazina)

10269424_668760039871472_2293014613187888992_n-2.jpg

*Dhurata Bejzade

2476a18a0a482fcbed6c7d4b6dcf49b8.png

*Shpëtim Saraçi, Aurela Gaçe dhe Dhurata Bejzade - 2011

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026213884353638
array(1) { ["section"]=> string(81) "kjo-eshte-dhurata-perkthyesja-e-enedes-qe-u-be-e-famshme-ne-eurovision-foto-41095" }