Kjo është kënga e parë shqiptare që kap mbi 200 milion klikime në Youtube (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:21 01-08-2016 Kjo është kënga e parë shqiptare që kap mbi 200 milion klikime në Youtube (Video)

“Të ka lali shpirt”, bashkëpunimi plot ritëm i Silva Gunbardhit me Mandin dhe Dafin ka hyrë tashmë në historinë e muzikës shqiptare si një nga kënga e parë më e klikuar në Youtube.

Edhe pse në Shqipëri dëgjohet disi më rrallë, kënga vijon të jetë një hit kryesisht në shtetet e Europës Lindore, madje në Turqi nuk ka ditë të mos dëgjohet në radio, lokale apo makina.

 

Kjo famë e madhe ka bërë që “Të ka lali shpirt” të kalojë 200,000,000 klikime në Youtube, me plot 500 mijë pëlqime kënga dëgjohet nga Arabia Saudite në Azerbaxhan, Marok, Kurdistan, Banglandesh e shumë shtete të tjera.

Scree200kkknshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14227104187012
array(1) { ["section"]=> string(85) "kjo-eshte-kenga-e-pare-shqiptare-qe-kap-mbi-200-milion-klikime-ne-youtube-video-48423" }