Kjo është lokomotiva e parë me avull në Shqipëri, së shpejti do e shihni në Tiranë (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 06:53 10-07-2018 Kjo është lokomotiva e parë me avull në Shqipëri, së shpejti do e shihni në Tiranë (FOTOT) Lokomotiva me avull

Këtë lokomotivë me avull do të mund ta shihni së shpejti në Tiranë.

 

Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli bën me dije se lokomotiva, relikë e e fillimit hekurudhor shqiptar do të bëhet gati të vendoset në kryeqytet.

“S H E N J A  E  N J Ë  R I N I S J E J E

Lokomotiva me avull, relike e fillimit hekurudhor shqiptar, që tani po bëhet gati të vendoset ne Tiranë, simbol i nje ëndrre në pikën e rrjedhshmërisë, por kurrë të këputur”, shprehet Shkreli.

36862661_2040307126042574_9219786864444047360_n.jpg

36879507_2040306859375934_3969414594643886080_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 1.2668759822845
array(1) { ["section"]=> string(94) "kjo-eshte-lokomotiva-e-pare-me-avull-ne-shqiperi-se-shpejti-do-e-shihni-ne-tirane-fotot-127349" }