Kjo është metoda e re e kopjimit në provime

Publikuar tek: bota, më 22:30 31-05-2015 Kjo është metoda e re e kopjimit në provime

Të kopjosh në provime nuk është e lehtë por kërkon shkathtësi dhe kreativitet.

Por sikundër teknikat e kopjimit evoluojnë edhe metodat e mësuesve kundër kopjimit bëhen gjithjë e më të rrepta. Kjo fotografi tregon një mënyrë kopjimi, që ndoshta nuk i kishte shkuar askujt në mendje deti tani. Ideja është e thjeshtë: Në një faqe “Word”-i shkruan përgjigjet e mundshme të provimit, e përshtat të ngjajë si një etiketë uji, e printon dhe e ngjit në shishen e re.

Megjithatë, mënyra më e mirë për të arritur rezultatet e kërkuara pa rrezikuar mbetet përgatitja e duhur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013183116912842
array(1) { ["section"]=> string(49) "kjo-eshte-metoda-e-re-e-kopjimit-ne-provime-12356" }