Kjo është Monique, pula që po shëtit botën

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:57 17-06-2016 Kjo është Monique, pula që po shëtit botën

Monique është një pulë jo e zakonshme e cila ka tërhequr jo pak vëmëndje.

Bëhet fjalë për një pulë e cila lundron me marinarin rreth e qark botës, ai gjeti  një “shoqe” të pazakontë, për ta marrë me vete në udhëtim.

Guirec Soudee kaloi dy vitet e fundit në det bashkë me pulën duke e filluar lundrimi që prej Ishujve Canary në maj të 2014. Dyshes i duhej 28 ditë për të kaluar Atlantikun për në ishullin Karaibe para se të drejtoheshin në Greenland me barkën e tyre Yvinec.

Këto pamje të hedhura në internet nga 24-vjeçari kanë tërhequr jo pak vëmendje nëpër mediat franceze, pasi është konsideruar si një rast i çuditshëm dhe i pazakontë.

Monique dhe Guirec e filluan aventuën e tyre në  maj të 2014-ës.

monique3.jpg

 

monique1.jpg

monique2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096180438995361
array(1) { ["section"]=> string(47) "kjo-eshte-monique-pula-qe-po-shetit-boten-43838" }