Kjo është njëra nga shpatat me të cilat është luajtur filmi “Skënderbeu”. Dhe disa detaje që nuk i dinit

Publikuar tek: kulture-art, më 08:18 07-06-2016 Kjo është njëra nga shpatat me të cilat është luajtur filmi “Skënderbeu”. Dhe disa detaje që nuk i dinit

Kjo është njëra nga shpatat me të cilat është luajtur filmi shqiptaro-sovjetik "Skënderbeu".

Fotoja është publikuar nga studiuesi Frederik Stamati i cili shpjegon se aktori ka qene gjeorgjiani Akaki Khorava. Shpata, rrëfen Stamati, është prej druri, fare e lehtë dhe e lyer me bojë kafe.

Ruhet në gjendje të mirë në fondin etnografik pranë QSA.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025167942047119
array(1) { ["section"]=> string(107) "kjo-eshte-njera-nga-shpatat-me-te-cilat-eshte-luajtur-filmi-skenderbeu-dhe-disa-detaje-qe-nuk-i-dinit-42694" }