Kjo është pasuria e ministrit të Energjisë Damian Gjiknuri dhe bashkëshortes së tij

Publikuar tek: politike, më 09:33 27-04-2016 Kjo është pasuria e ministrit të Energjisë Damian Gjiknuri dhe bashkëshortes së tij

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, rezulton të ketë 1,671,249 lekë të ardhura nga paga si ministër dhe pshpërblimet. Ndërsa tre llogari bankare të ministrit janë pakësuar, përkatësisht, 61,621 lekë, llogari 2,080 lekë dhe llogari e bashkëshortes me 436,869 lekë, disa llogari të tjera janë shtuar.

Një llogari është shtuar me 87,200 lekë,  llogari e shtuar  me 10,053 lekë, llogari e shtuar në valutë të biznesit me 9,702 lekë.

Bashkëshortja e ministrit Gjiknuri ka marë kredi për të blerë një automjet “Mercedes Benz” në vitin 2015 me vlerë 44,000 euro.

Shpenzimet e deklarueshme për vitin 2015 janë:

Shlyerje në vlerën 284,523 kredi për shtëpi e marrë në bankat e nivelit të dytë me vlerë 5 milion lekë dhe interes 3%. Detyrimi dnë datën 31 dhjetor është 1,615,000 lekë.

Shlyerje kredie në vlerën 4,664 euro kredi e marrë nga bashkëshortja për blerje makine, totali 30,000 euro, mbetur pa shlyer 31,003 euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjela - Berishës: Burgu për burra është
Arben Ahmetaj me kredi 100 mijë euro, ja pasuria e bashkëshortes dhe fëmijëve »
Article Logic
Execution time: 0.020061016082764
array(1) { ["section"]=> string(89) "kjo-eshte-pasuria-e-ministrit-te-energjise-damian-gjiknuri-dhe-bashkeshortes-se-tij-38804" }