Kjo është rruga më multi-kulturore e Britanisë, nuk mungojnë as shqiptarët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 17:09 27-03-2016 Kjo është rruga më multi-kulturore e Britanisë, nuk mungojnë as shqiptarët (Foto)

"Barton Stree"t është ndoshta rruga më multi-kulturore në të gjithë Britaninë, me plot 14 objekte të ndryshme religjoze dhe banorë nga 25 vende të ndryshme të botës, shkruan tabloidi anglez “Daily Mail”.

Nuk ka se si të mugojë në një rrugë të populluar me banorë nga 25 vende të ndryshme të botës, një emigrant shqiptar, të cilit gazeta britanike i kushton vëmendje të veçantë. Ai është Avni Duka, pronar i “Olympus Café Bar”, i cili shprehet se kjo rrugë është një histori suksesi e multikulturalizmit në Britaninë e Madhe.

Myslimanë, katolikë, hinduistë, jo-besimtarë dhe banorë me kombësi të ndryshme që popullojnë këtë rrugë plot ngjyra, jetojnë në harmoni të plotë me njëri-tjetrin. Në këtë rrugë nuk është shënuar asnjë incident me motive raciste apo ksenofobe.

3298029100000578-3511410-image-a-13_1459088432424.jpg

3298028000000578-3511410-image-a-16_1459088467623.jpg

329801DC00000578-3511410-image-a-15_1459088438126.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018167972564697
array(1) { ["section"]=> string(84) "kjo-eshte-rruga-me-multi-kulturore-e-britanise-nuk-mungojne-as-shqiptaret-foto-36144" }