Kjo është shoqëri e vërtetë, kurseu 2 vite paratë për t’i blerë shokut një karrige invalidi (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:26 09-03-2019 Kjo është shoqëri e vërtetë, kurseu 2 vite paratë për t’i blerë shokut një karrige invalidi (VIDEO)

Kjo është një histori nga ato që na e bëjnë më të bukur jetën dhe pse jo shërben edhe një mesazh sensibilizimi për këdo që rend pas vogëlsirave.

 

Në shkollën Caddo Hills në Arkansas të SHBA-s një 17-vjeçar me emrin Taner Wilson kursente para nga paratë që i jepnin prindërit dhe fqinjët për t’i blerë shokut të tij të ngushtë Brandon një karrige elektrike invalidi pasi ai ishte i detyruar të përdorte një karrige mekanike duke përdorur duart e tij për të vënë në lëvizje rrotat.

Shkolla ka publikuar gjesztin e shokut shoqëruar me një video për ti treguar gjithë botës këtë akt prekes dhe shumë njerëz kanë reaguar me dashuri dhe madje shumë të tjerë kanë dashur që të dhurojnë edhe para si falenderim për këtë gjest.

Ngjarje të tilla na bejmë të mendojmë se shoqëria e vertëtë ekziston dhe që në jetë na duhen shokë të vërtëtë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013068914413452
array(1) { ["section"]=> string(103) "kjo-eshte-shoqeri-e-vertete-kurseu-2-vite-parate-per-t-i-blere-shokut-nje-karrige-invalidi-video-155791" }