Kjo është surpriza që sjell Twitter-i për të gjithë përdoruesit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:13 02-01-2017 Kjo është surpriza që sjell Twitter-i për të gjithë përdoruesit

Twitter më në fund po bën ndryshimin e shumë pritur. Twitter i lejon tashmë mund përdoruesit e saj të redaktojnë gabimet në shkrimet e tyre që ata postojnë.

Shefi ekzekutiv i Twitter, Jack Dorsey, tha se kompania është duke menduar për këtë ndryshim. Deri më tani gabimet në Twitter nuk mund të korrigjoheshin, por në sajë të një tipar të ri redaktimi, kjo gjë mund të ndryshojnë. Dorsey ka pyetur përdoruesit e Twitter-it se çfarë dëshironin ata që të ndryshohej dhe në krye të listës ishte redaktimi i tweets. Kompamia është shprehur se është duke e munduar këtë dëshirë të përdoruesve të saj, shkruan Klan Tv.

Por deri më tani Twitter nuk ka ofruar një buton edit, i cili do lejojë vetëm një periudhë të shkurtër kohe për redaktime. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Divorcet ulën dhunën, u dyfishua numri zgjidhjes së martesave
Atentat me armë zjarri në Burrel, 56-vjeçari plagoset pranë banesës »
Article Logic
Execution time: 0.011098146438599
array(1) { ["section"]=> string(69) "kjo-eshte-surpriza-qe-sjell-twitter-i-per-te-gjithe-perdoruesit-64441" }