Kjo është ushtria shqiptare 6 vjet pas anëtarësimit në NATO (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:06 03-04-2015 Kjo është ushtria shqiptare 6 vjet pas anëtarësimit në NATO (Foto)

Shqipëria ka kremtuar 6 vjetorin e anëtarësimit në Aleancën Atlantike të Veriut (NATO) dhe gjatë këtyre viteve transformimi i ushtrisë shqiptare është i dukshëm.

Në një aktivitet të organizuar në ambientet e Batalionit të Forcave Speciale dhe Batalionit Komando në Zall – Herr, kanë marrë pjesë kryeministri Edi Rama, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ambasadori i SHBA, Donald Lu dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo.

Në këtë aktivitet është prezantuar armatimi i ri M4, me të cilin do të kompletohen efektivat e Batalionit të Dytë të Këmbësorisë (b2k).

Në galeri do të shihni disa prej armëve dhe aparaturave që përdor ushtria shqiptare si pjesë e NATO-s. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata, 600 mijë lekë gjobë për mjekun që kreu operacionin e Denis Alimadhit
Dosja “Frroku”/ Zv.ministrja Gjebrea-mediave: Ruani identitetin e vajzës, nuk është "prostitutë" »
Article Logic
Execution time: 0.011528015136719
array(1) { ["section"]=> string(69) "kjo-eshte-ushtria-shqiptare-6-vjet-pas-anetaresimit-ne-nato-foto-7775" }