Kjo është vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në ‘Miss Universe’

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:25 19-09-2020 Kjo është vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në ‘Miss Universe’

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua eventi “Miss Universe Albania & Kosova”, ku u zgjodh edhe vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Miss Universe”.

Gara mes vajza që konkurronin për të përfaqësuar Shqipërinë dhe Kosovën në konkursin e bukurisë ishte mjaft e fortë.

Për të argëtuar të pranishmit u kujdesën Anxhela Peristeri, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni dhe Bruno.

Kurorën e më të bukurës së Shqipërisë u zgjodh Paula Mehmetukaj, e cila do të përfaqësojë vendin në “Miss Universe 2021”.

IMG-20200919-WA0000.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011534214019775
array(1) { ["section"]=> string(71) "kjo-eshte-vajza-qe-do-te-perfaqesoje-shqiperine-ne-miss-universe-220966" }