Kjo foto e Edi dhe Linda Ramës, me siguri do t’ju pëlqejë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:49 10-05-2016 Kjo foto e Edi dhe Linda Ramës, me siguri do t’ju pëlqejë (FOTO)

Edi dhe Linda Rama në një foto, ku peshën kryesore, ose qendrën e fotografisë, nuk e mban vetëm kryeministri.

Bashkëshortja e Ramës, veshur në stilin e saj, i rrëfen diçka atij, bash brenda Muzeut Kombëtar të Fotografisë ‘’Marubi’’. Dhe qëndrimin e Ramës mund ta interpretosh pa frikë ‘’si një nxënës shkolle’’ që vetëm dëgjon.

‘’Foto e ditës’’, e quan imazhin Rama në profilin e tij.

‘’Dje në Ditën e Europës u çel në Shkodër Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi" duke mbyllur me nder një histori të turpshme të shtetit shqiptar. I cili në kohën e komunizmit u shtetëzoi Marubëve studion fotografike dhe u mbylli syrin e aparatit, ndërsa në kohën e demokracisë u la rrugëve të harresës e të rrënimit thesarin e paçmueshëm që ata i trashëguan Shqipërisë dhe Europës. Dje, në 9 maj, ishte edhe ditëlindja dhe rilindja e Gegë Marubit, i fundmi i një dinastie virtuozësh që më në fund mund të prehen të qetë...’’, shkruan Rama. 

edilindarama.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092201232910156
array(1) { ["section"]=> string(67) "kjo-foto-e-edi-dhe-linda-rames-me-siguri-do-t-ju-pelqeje-foto-40047" }