Kjo fotografi e zjarrfikësve në pallatin që u shkrumbua në Londër po bën xhiron e mbarë rrjetit

Publikuar tek: bota, më 15:07 15-06-2017 Kjo fotografi e zjarrfikësve në pallatin që u shkrumbua në Londër po bën xhiron e mbarë rrjetit

Kjo fotografi e zjarrfikësve në Grenfell Tower Blaze të Londrës është bërë menjëherë virale.

Ky imazh i luftëtarëve të zjarrit e tragjedisë që preku mijëra njerëz është shpërndarë në mbarë rrijetin, pasi publiku britanik lavdëroi shërbimet emergjente duke i konsideruar të vyera.

Zjarrfikësit u thirrën në Grenfell Tower në Shepherd's Bush të mërkurën në mëngjes. Në më pak se gjashtë minuta, motorët e parë të zjarrfikësve mbërritën në vendngjarje, së bashku me burrat dhe gratë e guximshme brenda nuk kanë ndalur duke u përpjekur për të shpëtuar jetën.

Përpjekjet e tyre u kapën në pamjet që mund t'i shihni më poshtë:

yttyutyuyt.jpg

Më shumë se 200 zjarrfikës dhe oficerë morën pjesë në zjarr me 40 motorë zjarri dhe një varg automjetesh të specializuara që u dërguan për të marrë nën kontroll situatën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Rita Orës, një tjetër këngëtare shqiptare mbështet personat e prekur nga tragjedia në Londër
Sulm terrorist në një xhami në Kabul, dhjetra të plagosur, disa të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.011651992797852
array(1) { ["section"]=> string(101) "kjo-fotografi-e-zjarrfikesve-ne-pallatin-qe-u-shkrumbua-ne-londer-po-ben-xhiron-e-mbare-rrjetit-82607" }