Kjo fushë e mbushur me gjahtarë duket si ferr në Google, të gjithë i la “pa” mend

Publikuar tek: bota, më 20:50 06-10-2017 Kjo fushë e mbushur me gjahtarë duket si ferr në Google, të gjithë i la “pa” mend

Ekziston një fushë e mbushur me gjahtarë dordolecë në Finlandë dhe mund të jetë imazhi më i çuditshëm në hartat e Google. Nuk ka shenja, as shpjegime janë vetëm disa gjahtarëve, “artificialë” në një fushë duke kërkuar njerëzit, ose zombi.

Grumbullimi i gjahtarëve është quajtur Heshtja e Popullit, i cili është bërë nga artistja Reijo Kela dhe përmban pothuajse 1,000 shifra. 'Në mëngjes me dritë pas tyre, kjo ushtri e palëvizshme duket e turpshme, madje edhe kërcënuese. Sidoqoftë, ndërsa dita përparon, pamja e tyre shkëlqen dhe me vendosjen e diellit ata paraqesin një pamje të dukshme dhe të gjallë".

gggfhfghfghfghfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gol! Spanja thyen Shqipërinë brenda 10 minutave
Po ndodh: Nis ndërtimi i 'murit Trump', ja pamjet nga droni »
Article Logic
Execution time: 0.010412931442261
array(1) { ["section"]=> string(84) "kjo-fushe-e-mbushur-me-gjahtare-duket-si-ferr-ne-google-te-gjithe-i-la-pa-mend-94999" }