‘Kjo gjendje në Kakavijë është një skandal’, Myslim Murrizi thirrje Ramës, Lleshajt: Ndërhyni menjëherë

Publikuar tek: politike, më 16:05 14-08-2020 ‘Kjo gjendje në Kakavijë është një skandal’, Myslim Murrizi thirrje Ramës, Lleshajt: Ndërhyni menjëherë

Situate kaotike vijon në doganën e Kakavijës, ku me qindra persona prej tre ditësh në mes të vapës presin që të kalojnë në shtetin fqinj.

Ndaj kësaj situate ka reguar deputeti i opozitës Myslim Murrizi, I cili është shprehur se kjo gjendje në Kakavijë ëshë skandaloze.

Murrizi i ka bërë thirrje mistrit të Brendeshem Sader Lleshaj, ministrit të Diaspores Pandeli Majko dhe kryeministri Edi Rama që të ndërhyjnë menjëherë.

“Kjo gjendje e tanishme ne Kakavij eshte nje SKANDAL ku qeveria tallet perbuz perçmon dhe denigron QYTETARET e saj.  I bej thirrje mistrit te brendeshem Lleshaj, ministrit te diaspores Majko dhe kryeministrit Rama meqenese minister te jashtem kemi huazuar ne transferte nje birbo, qe te nderhyjne menjehere

Nuk ka turp me te madh se nje kaos i tille te krijuar nga neglizhenca ekstreme e qeverise. Shume denigruese per çdo Shqiptare por edhe shume e rrezikeshme per pandemine,” shkruan Murrizi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010745048522949
array(1) { ["section"]=> string(105) "kjo-gjendje-ne-kakavije-eshte-nje-skandal-myslim-murrizi-thirrje-rames-lleshajt-nderhyni-menjehere-217134" }