Kjo makinë luksoze nuk ka nevojë për karburant, zbuloni sa kushton (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:52 16-08-2017 Kjo makinë luksoze nuk ka nevojë për karburant, zbuloni sa kushton (Foto)

Fisker Karma është automjeti hibrid që në vitin 2013 konsiderohej si rivali kryesor i Modelit S, makinës elektrike të Tesla.

Por po në këtë vit, kompania automotive falimentoi duke i dhënë hapësirë Teslas të dominojë tregun amerikan.

Megjithatë makina e re është rikthyer dhe tashmë quhet Karma Revero.

Makina hibride pritet të dalë në shitje duke filluar nga 130 mijë dollarë. Megjithëse mund të furnizohet me karburant dhe rrymë elektrike, prodhuesit thonë se e gjithë pjesa e tavanit të makinës është e pajisur me panele diellore.

4r5yrty45ry4yu.jpg

sdfwertwertyvvff34.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bill Gates, më i pasuri në botë sapo dha £ 3,600,000,000 për bamirësi
Ja pse nuk duhet të mbani shishe me ujë në makinë gjatë verës »
Article Logic
Execution time: 0.0096819400787354
array(1) { ["section"]=> string(76) "kjo-makine-luksoze-nuk-ka-nevoje-per-karburant-zbuloni-sa-kushton-foto-89303" }