“Kjo që po ndodh në Kuvend është neveritëse. Ish-ministra, zv.ministra e drejtorë kanë vjedhur e kapardisen mes luksit në Kuvend’’

Publikuar tek: politike, më 11:27 04-03-2016 “Kjo që po ndodh në Kuvend është neveritëse. Ish-ministra, zv.ministra e drejtorë kanë vjedhur e kapardisen mes luksit në Kuvend’’

“Kjo që po ndodh në Kuvend është neveritëse. Ish-ministra, zv.ministra e drejtorë kanë vjedhur e kapardisen mes luksit në Kuvend’’, kështu ka deklaruar sot deputeti socialist Erion Braçe. Për të është neveritëse sepse nuk po gjendet asnjë consensus për dekriminalizimin, pasi opozita nuk po gjen asnjë subjekt të inkriminuar mes socialistëve.

“Kjo qe po ndodh prej dy ditesh ne Kuvend eshte neveritese!!

NUK ESHTE KRIZE PREJ KRIMINALIZIMIT TE KUVENDIT!!

ESHTE KRIZA REALE E KAUZES SE "DEKRIMINALIZIMIT"!!

Ka dy gjera te qarta;

E para,

Kuvendi, ne si maxhorance,

votuam tre muaj me pare ligjin me te ashper ne Evrope, fyes per cilindo qe kurre ne jeten e tij nuk e ka shkelur apo thyer nje ligj,

menduar, shkruar nga Berisha, Basha dhe te tjere,

nga germa e pare ne te fundit;

Edhe nje here:

SIC E DESHIRUAN, MENDUAN DHE SHKRUAN POLITIKISHT!!

Sot, me ligjin e tyre;

Berisha, Basha dhe te tjere,

nuk gjejne dot nje deputet te vetem ne PS qe te jete subjekt i ligjit, hic, zero!!

KJO ESHTE KRIZA!!

NUK DINE CTE THONE, NUK DINE KE TE AKUZOJNE,

NUK DINE KE TE PERJASHTOJNE NGA KUVENDI! ASNJE!

E dyta,

Kuvendi, vecanerisht ne te djathte, ka nje bande te tere me vrases- vrases te perfshire ne krim nga babezia per tu pasuruar duke vjedhur dhe, nje bande te tere me hajdute-hajdute te cilet ne cilesine e ish ministrave, zv ministrave, drejtoreve kane vjedhur e kapardisen gjithe luks ne Kuvend prej parave te vjedhura.

KETA SI HETON, GJYKON E DENON KUSH!!

KJO ESHTE KRIZA SE DYTI!!

KRIZA E PANDESHKUESHMERISE PER KRIMET E POLITIKES,

VRASJE E GRABITJE, TE CILAT LIGJI I "DEKRIMINALIZIMIT" AS I CIK KUND SERISH!!

Kjo kauza e dekriminalizimit u shpik per te shpetuar krimet e politikes.

Pengmarrja e Kuvendit dje e me cduket vijon dhe sot,

ska lidhje hic me dekriminalizimin;

Mendojeni pak,

nje tufe ekspertesh po rropaten te vendosin ne formular pyetjen banale "a te ka ndaluar nai here policia kund"?:

KUR, LIGJI I SHKRUAR NGA BERISHA E BASHA, SOT ME FUQI, NDESHKON VEC ATE QE ESHTE DENUAR KUND, ATE QE ESHTE NDALUAR AS E CIK KERKUND!!

Pengmarrja e Kuvendit ka lidhje vec me pengimin e reformes se drejtesise, ne rastin me fatlum me "reformimin" e saj prej duarve te politikaneve qe njihen hem si vrases e hem si hajdute, ndarjen e pushtetit te drejtesise edhe nje here mes politikane qe kurre nuk do jene te barabarte para ligjit e kurre nuk do hetohen, gjykohen e denohen.

Sali Berisha eshte shume i qarte per kete; dhe efikas madje.

Dje shpiku termin "dekusarizim";

NDERKOHE QE KUSHDO NE KETE VEND E DI FORT MIRE;

SALI BERISHA VRAU DUKE VJEDHUR E

VRAU PER TE MOS U GJYKUAR KURRE!!

Aty ne radhe me te jane nje tufe me hajdute e shperdorues qe formonin

"FAMILJEN E TIJ".

JANE TE PAPREKSHEM!!

NDAJ DEKRIMINALIZIMI ESHTE TERESISHT NJE PROCES QESHARAK!!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009990930557251
array(1) { ["section"]=> string(131) "kjo-qe-po-ndodh-ne-kuvend-eshte-neveritese-ish-ministra-zv-ministra-e-drejtore-kane-vjedhur-e-kapardisen-mes-luksit-ne-kuvend-34195" }