Kjo video do ju këpusë shpirtin, fëmija 1 vjeçar gjendet nën rrënoja për ditë pa ngrënë, i vranë familjen

Publikuar tek: bota, më 10:31 23-06-2017 Kjo video do ju këpusë shpirtin, fëmija 1 vjeçar gjendet nën rrënoja për ditë pa ngrënë, i vranë familjen

Kjo video do ju këpusë shpirtin, fëmija 1 vjeçar gjendet nën rrënoja pa ngrënë për ditë të tëra.

Fëmija ka mundur t’i mbjetojë bombardimeve në një shkollë në Mosul të Irakut.

Ai ka mbijetuar për ditë krejt i vetëm.  Ushtarakët irakianë pastrojnë fëmijën 1 vjeçar, nëna e të cilit besohet të jetë vrarë në betejën e vazhdueshme mes ushtrisë së Irakut dhe militantëve të Shtetit Islamik.  

Fëmija duke qarë u zbulua pasi ushtria hyri në qytetin e vjetër dhe tejet të populluar. Në ushtar dëgjohet duke shpjeguar se djali nuk kishte ngrënë për disa ditë dhe se nëna e gjyshi i tij, ishin vrarë në një shkollë në lagjen Bab Sinjar, shkruan Daily Mail.

Mosuli është i vetmi distrikt nën kontrollin e ISIS, ndërsa ushtria irakiane bën vazhdimisht përpjekje për ta rimarrë. Mosuli është qyteti i dytë më i madh në Irak.

Rënia e Shifait nënkupton qytetin e vjetër në gjysmën lindore të Mosulit, i cili tani është i rrethuar nga forcat qeveritare të mbështetura nga SHBA. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-diplomati amerikan “shiti” të dhënat top-sekret për shtetin kinez
“Ferri” në kullën e Londrës, policia zbardh shkaqet e zjarrit »
Article Logic
Execution time: 0.013607025146484
array(1) { ["section"]=> string(109) "kjo-video-do-ju-kepuse-shpirtin-femija-1-vjecar-gjendet-nen-rrenoja-per-dite-pa-ngrene-i-vrane-familjen-83535" }