Kjo video do ju rikthejë pas në Tiranën e humbur, si ka ndryshuar për keq qyteti jonë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:09 17-01-2017

Përditshmëria nuk na lejon që të kuptojmë sëriozisht se sa ka ndryshuar për keq qyteti i Tiranës. Dhe pamjet filmime të para viteve 1990 na ndihmojnë për të kuptuar se çfarë i kemi bërë qytetit tonë.

Në Facebook është shpërndarë një video e xhiruar në parkun e liqenit, aty ku ‘pushtetin’ e kishin pemët dhe jo pallatet shumëkatëshe siç ndodh sot.

Pamja nga diga e liqenit te kjo video është shumë qetësuese ashtu si në kodrat përballë, ku është pamundur të shohësh ndonjë ndërtësë. Sot, liqeni është rrethuar nga ndërtime, ndërsa pamja nga diga është tmerruese.

Ndërtime të tjera parashikohen në këtë zonë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010050058364868
array(1) { ["section"]=> string(90) "kjo-video-do-ju-riktheje-pas-ne-tiranen-e-humbur-si-ka-ndryshuar-per-keq-qyteti-jone-65826" }