Kjo video do t’ju bëjë të qani, foshnja lindi 24 javësh, por luftoi dhe ja doli mbanë

Publikuar tek: bota, më 15:35 19-04-2017 Kjo video do t’ju bëjë të qani, foshnja lindi 24 javësh, por luftoi dhe ja doli mbanë

Të sjellësh në jetë një fëmijë është shumë e vështirë sepse rreziqe të shumta na kanosen në çdo moment.

Tobi është një fëmijë që erdhi në jetë parakohe, vetëm 24 javësh. Lufta për mbijetesë ishte e fortë në çdo moment që mamaja e tij e solli në jetë por ato asnjëherë nuk u dorëzuan dhe më në fund ja dolën mbanë.

Tobi arriti tja dalë falë një kujdesi intensiv ndaj sot jeton sikurse fëmijët e tjerë.

Pa sistemin e organeve të përfunduara, ai u bë shembull se nuk duhet dorëzuar kurrë për të luftuar për jetë.

Duke e luftuar vdekjen në kujdesin intensiv nga mjekët dhe infermierët, ndihma e ventilatorit për mushkëritë e papërfunduar dhe më e rëndësishmja: Lufta dhe dashuria e prindërve të tij e mbajtën në jetë.

Falë tyre, ai shpëtoi dhe u bë shembull se një foshnje mund të mbijetojë edhe nëse lind me 24 javë. Luftë të fortë bëri familja e tij dhe sot ja dolën mbanë sepse vogëlushin e kanë mes. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parlamenti britanik voton pro zgjedhjeve të parakohshme
Gruaja i shpëton jetën burrit në takimin e tyre të parë »
Article Logic
Execution time: 0.012556076049805
array(1) { ["section"]=> string(89) "kjo-video-do-t-iu-beje-te-qani-foshnja-lindi-24-javesh-por-luftoi-dhe-ja-doli-mbane-75706" }