Klajda Gjosha flet nga Brukseli dhe tregon të vërtetën e “dorëheqjes”

Publikuar tek: politike, më 13:19 10-11-2015 Klajda Gjosha flet nga Brukseli dhe tregon të vërtetën e “dorëheqjes”

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ka reaguar pads përhapjes së lajmeve që flisnin për një dorëheqje të mundshme të saj. Gjosha u përgjigj nga Brukseli duke i dhënë fund të gjitha spekulimeve:

“Më vjen keq që qarkullojnë këto lajme , janë spekullime. Unë jam në krye të detyrës dhe po ju flas nga Brukseli”, tha Gjosha për Ora News.

Sakaq, ministrja ka komentuar edhe daljen e progres-raportit për Shqipërinë, përmes rrjetit social.

“Komisioneri Hahn sapo publikoi progres-raportin per Shqipërinë."E mirëpritëm progresin e qëndrueshëm për 5 prioritetet, por mbetet akoma për të bërë me ndërtimin e shtetit të së drejtës, sistemin e drejtësisë, të drejtat themelore me fokus të drejtën e pronës', nenvizoi Komisioneri Hahn", shkruan Gjosha duke perifrazuar komisionerin Hahn ndërsa vetë e komenton kështu:

"Ky progres-raport qartësisht reflekton arritjet me reformat dhe sfidat e medha që kemi përpara në rrugën tonë drejt BE-së. Të lexojmë mirë këtë progres-raport dhe adresojmë rekomandimet, pasi nuk kemi kohë për të humbur! — at European Parliament”, shkroi  ministrja nga Brukseli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010319948196411
array(1) { ["section"]=> string(73) "klajda-gjosha-flet-nga-brukseli-dhe-tregon-te-verteten-e-doreheqjes-25090" }