KLD delegon në Shkodër Gjin Gjonin: Gjyqtarëve po u bëhet presion nga qeveria

Publikuar tek: aktualitet, më 13:43 20-03-2015 KLD delegon në Shkodër Gjin Gjonin: Gjyqtarëve po u bëhet presion nga qeveria

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka deleguar anëtarin e saj Gjin Gjonin në Shkodër për një analizë 1 vjeçare të gjykatës.

Anëtati i KLD Gjin Gjoni u është drejtuar gjyqtarëve duke u thënë se duhet të jenë më të guximshëm, pasi kundrejt tyre po ushtrohet një presion i madh nga qeveria dhe nga publiku.

Gjoni ka thënë gjithashtu se në burgjet e Shqipërisë ka një mbingopje dhe si rrjedhojë qeveria duhet të gjejë mundësinë për të dhënë dëmine alternative.

Anëtari i KLD, Gjoni është hetuar më parë për fshehje të pasurisë më vlerë 2 milionë dollarë, pas denoncimit nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, por KLD ka rrefuzuar ta shkarkojë atë pas propozimit të ministrit të Drejtësisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tahiri-Bushati, konferencë kundër terrorizmit me ministrat e Ballkanit dhe BE në Vienë
Qëlluan me pistoletë drejt lokalit, në pranga dy persona në Durrës, në kërkim 1 tjetër »
Article Logic
Execution time: 0.01285195350647
array(1) { ["section"]=> string(81) "kld-delegon-ne-shkoder-gjin-gjonin-gjyqtareve-po-u-behet-presion-nga-qeveria-6468" }