KLD shkarkon gjyqtarin Pojanaku i dënuar për korrupsion, pezullohet gjyqtari i Kavajës Osman Aliu

Publikuar tek: aktualitet, më 13:25 29-04-2015 KLD shkarkon gjyqtarin Pojanaku i dënuar për korrupsion, pezullohet gjyqtari i Kavajës Osman Aliu

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur në mbledhjen e sotme pezullimin e gjyqtarit të Kavajës Osman Aliu, pas kërkesës së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço. Gjyqtari Osman Aliu është nën hetim për fshehje pasurie dhe pastrim parash pas kallëzimit nga ILDKPI.

Gjatë mbledhjes së KLD është vendosur edhe shkarkimi i gjyqtarit të Porgadecit Dhimitër Pojanaku pasi ka marrë 50 mijë lekë rryshfet. Dhimitër Pojanaku është i dënuar me vendim të formës së prerë për korrupsion.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen makina te ish-Ekspozita, zjarrfikset dhe policia në vendngjarje
Rrogozhinë, kamioni përplas një person me biçikletë, i merr jetën »
Article Logic
Execution time: 0.016605854034424
array(1) { ["section"]=> string(102) "kld-shkarkon-gjyqtarin-pojanaku-i-denuar-per-korrupsion-pezullohet-gjyqtari-i-kavajes-osman-aliun-9970" }