Klevis Balliu kërkon ndërhyrjen URGJENTE të shtetit: TURP! (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 12:41 01-03-2018 Klevis Balliu kërkon ndërhyrjen URGJENTE të shtetit: TURP! (FOTOT)

Deputeti i ri i PD Klevis Balliu, zgjedhur nga Pogradecarët në Kuvend, kërkon ndërhyrhjen urgjente të shtetit në një zonë në izoluar, pikërisht në Mokër ndërsa thotë se këto pamje tregojnë falimentimin dhe fytyrën e vërtetë të kësaj qeverie.

“Mokra prej disa ditësh e izoluar nga dëbora. Ndërhyrja e shtetit urgjente. Banorët në Mokër pa ujë, pa drita dhe pa ushqim. Por më e keqja nuk mund të sigurojnë as ilaçet. Institucionet shtetërore të nisen urgjentisht drejt Pogradecit në Mokër. Është turp që mijëra banorë të lihen në mëshirë të fatit. Institucionet shtetërore t’ju shkojnë në ndihmë banorëve që vijojnë të jenë të izoluar. Me këto pamje në Mokër tregohet falimentimi dhe fytyra e vërtetë e kësaj qeverie.

TURP!”, shkruan Balliu.

kle1.jpg

kle2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010461091995239
array(1) { ["section"]=> string(69) "klevis-balliu-kerkon-nderhyrjen-urgjente-te-shtetit-turp-fotot-111865" }