Klevis Balliu në qeli, Basha PARALAJMËRON Ramën nga Shkodra

Publikuar tek: politike, më 18:12 07-05-2019 Klevis Balliu në qeli, Basha PARALAJMËRON Ramën nga Shkodra

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar nga shkodra për shoqërimin e Klevis Balliut, pas përplasjes me policinë në protestën e Astirit.

Basha pralajmëron Ramën se i ka ditët e numëruara dhe se nuk do të pranojë që ligji të funksionojë me dy standarde.

“Ata mbajnë sot në qelitë e burgut të burgosur politik që janë ngritur për të mbrojtur qytetarët nga dhuna policore. Sot në mesditë njerëz të veshur me uniformat e Policisë së Shtetit, kanë dhunuar qytetarët. Sot është dita për t’ia thënë qartë dhe prerë; i ke ditët e numëruara. Kurrë më nuk do të pranojmë që ligji të funksionojë me dy standarde, të godasë të pafajshmit”, theksoi Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha ‘ultimatum’ Ramës nga Shkodra: Po ia them qartë e prerë, i ke orët e numëruara
Pastrohet kanali në Çermë-Sektor, zëvendës-kryeministri: Pisat e PD dhe LSI derdhin mbetjet e bagëtive ku ju teket »
Article Logic
Execution time: 0.012122869491577
array(1) { ["section"]=> string(65) "klevis-balliu-ne-qeli-basha-paralajmeron-ramen-nga-shkodra-163357" }