Klevis Balliu: Sali Berisha është ASET kombëtar! Është çelësi dhe ideatori i çdo të mire të Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 17:26 24-01-2021 Klevis Balliu: Sali Berisha është ASET kombëtar! Është çelësi dhe ideatori i çdo të mire të Shqipërisë Klevis Balliu / Sali Berisha

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu “ngre në qiell” Sali Berishën, teksa pyetet për kandidimin e ish-kryeministrit në zgjedhjet e 25 prillit.

Balliu, i cili u la jashtë listave për kandidatë për deputetë, e ka quajtur berishën “aset kombëtar” duke thënë se është “çelësi dhe ideatori” i disa prej momenteve historike pozitive më të rëndësishme të Shqipërisë.

“Sali Berisha është aset kombëtar, e ka vërtetuar këtë që në çdo hap historik të Shqipërisë, çelësi, ideatori, nga liberalizimi i vizave të zhbërja e gjykatave komuniste, anëtarësimi në NATO! Ka qenë Sali Berisha ai që ka qenë në drejtim të vendit. Ai është aset kombëtar. Të rinjtë nuk do të ishin këtu nëse do të ishin të vjetrit. Për mendimin tim nuk duhet të ketë një ndarje”, u shpreh Balliu në një intervistë për “News24”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputetja e LSI kaloi te PS, Tavo IRONIZON Çuçin: Po ç’na bëre more Bledi!? Të kujtohet kur të erdhi në zyrë...(E PLOTË)
Kreshnik Spahiu sqaron deklaratën për rikthimin në politikë: Shkruaj nga malli për Shqipërinë, s’jam as në pushtet, as në politikë dhe as në... »
Article Logic
Execution time: 0.012099981307983
array(1) { ["section"]=> string(107) "klevis-balliu-sali-berisha-eshte-aset-kombetar-eshte-celesi-dhe-ideatori-i-cdo-te-mire-te-shqiperise-236219" }