KLGJ dhe KLP, Donald Lu: Politikanë të majtë e të djathtë kanë frikë nga reforma. Ja lajmi i mirë..

Publikuar tek: politike, më 21:56 08-02-2018 KLGJ dhe KLP, Donald Lu: Politikanë të majtë e të djathtë kanë frikë nga reforma. Ja lajmi i mirë..

Ambasadori amerikan Donald Lu ka komentuar përzgjedhjen e anëtarëve për KLP dhe KLGj, dy institucione të reja të reformës në drejtësi.

Donald Lu, në një reagim në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane shprehet se politikanë si të majtë dhe të djathtë kanë frikë nga reforma në drejtësi.

Por ai shton se edhe pse nuk bashkëpunuan për zgjedhjen e anëtarëve të KLP dhe KLGJ, lajmi i mirë është që anëtarët u përzgjodhën rastësisht. Lu thotë se i beson më shumë një përzgjedhje rastësore sesa nga politikanët.

asdfcqwgwerhbwe4bh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012776136398315
array(1) { ["section"]=> string(101) "klgj-dhe-klp-donald-lu-politikane-te-majte-e-te-djathte-kane-frike-nga-reforma-ja-lajmi-i-mire-109638" }