KLGJ dhe KLP, Luan Rama: Kandidatura që diskretitojnë procesin

Publikuar tek: politike, më 00:13 31-01-2018 KLGJ dhe KLP, Luan Rama: Kandidatura që diskretitojnë procesin

Deputeti i LSI-së, Luan Rama i ftuar në emisionin "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar kandidaturat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor, thotë se gogla nuk zgjedhin kandidaturat më të mira.

“Ka kandidatura shumë të mira por ka kandidatura që diskretitojnë procesin. E diskretiton procesin lista që ka ardhur në Kuvend. Ajo listë që vjen në Kuvend është jo kredible. Një institucion që krijohet për herë të parë kredibilitetin e ka të kushtëzuar.

Midis aty që janë me 5 vota, ka nga ana që kanë problem ligjin. Gogla nuk zgjedh më të mirët. Gogla ka zgjedhur midis më të mirëve, më të diskretituarit”, deklaroi Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011516094207764
array(1) { ["section"]=> string(67) "klgj-dhe-klp-luan-rama-kandidatura-qe-diskretitojne-procesin-108546" }