Klima e biznesit në Shqipëri? 56% e kompanive i japin vlerësimin ‘’KEQ’’ situatës ekonomike

Publikuar tek: ekonomi, më 12:12 12-04-2016 Klima e biznesit në Shqipëri? 56% e kompanive i japin vlerësimin ‘’KEQ’’ situatës ekonomike

Është folur gjerë e gjatë për klimën e biznesit në Shqipëri. Mes politikanëve, e biznesmenëve. Por së fundmi fakte shkencore vijnë nga Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregëtisë (DIHA) lidhur me çështjen.

Shoqata ka kryer një anketë ndër biznese, për të vlerësuar situatën. Dhe shifra është alarmante. 56% e të pyeturve e vlerësojnë keq situatën ekonomike. Ndërsa 38% si të kënaqshme, kurse 5% e vlerësojnë mirë. Krahasuar me të dhëna të viteve më parë, rezultati i anketimit është përkeqësuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010210990905762
array(1) { ["section"]=> string(91) "klima-e-biznesit-ne-shqiperi-56-e-kompanive-i-japin-vleresimin-keq-situates-ekonomike-37473" }