Klodian Duro, trajneri i ri i Kukësit

Publikuar tek: sport, më 16:45 24-11-2015 Klodian Duro, trajneri i ri i Kukësit

Skuadra e Kukësit do të ketë një trajner të ri në stolin e saj dhe ai është Klodian Duro. Ish-lojtari i Kombëtares shqiptare është zgjedhur për të drejtuar skuadrën verilindore pas shkarkimit nga kjo detyrë të trajnerit Marcello Troisi.

Humbja ditën e djeshme (23.11) ndaj Teutës në transfertë, tregoi se Kukësi nuk është më skuadra që lufton për titullin kampion, çka ka detyruar presidentin Safet Gjici që të lëviz përpara se të jetë shumë vonë.

Një bast mund të konsiderohet për Gjiçin përzgjedhja e Duros në stolin e skuadrës, për shkak se ai është ende një trajner i ri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12953305244446
array(1) { ["section"]=> string(42) "klodian-duro-trajneri-i-ri-i-kukesit-26190" }