Klosi takim me përfaqësuesit e biznesit: Të mbajmë premtimin e 300 mijë vendeve të punës

Publikuar tek: politike, më 09:25 02-07-2015 Klosi takim me përfaqësuesit e biznesit: Të mbajmë premtimin e 300 mijë vendeve të punës

Ministri i Mirëqënies Sociale Blendi Klosi ka zhvilliuar një takim  me përfaqësuesit e biznesit shqiptar dhe kreun e “Biznes Albania”, Luan Bregasi.

Klosi u shpreh se so të vazhdojë bashkëpunimin me biznesin shqiptar për të realizuar projektin e hapjes së 300 mijë vendeve të punës, çka sipas tij, do të realizohet në bashkëpunim me biznesin.

Ndërsa përfaqësuesit e biznesit kanë kërkuar uljen e taksës prej 15% dhe kanë kërkuar rikthmin e taksës së sheshtë, duke thënë se “kemi mbetur pas të gjitha vendeve të rajonit”.

Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi u shpreh se Zyrat e Punës duhe të jenë më pranë biznesit dhe pohoi se shkollat profesionale duhet të ndryshojnë kurikulat. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010341882705688
array(1) { ["section"]=> string(93) "klosi-takim-me-perfaqesuesit-e-biznesit-te-mbajme-premtimin-e-300-mije-vendeve-te-punes-15154" }