KLSH kallëzon 3 punonjës të QSUT për shkelje të barazisë në tendera

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 07-05-2015 KLSH kallëzon 3 punonjës të QSUT për shkelje të barazisë në tendera Kontrolli i Lartë i Shtetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht anëtarët e Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për shkelje të barazisë në tendera.

Konntrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një sërë shkeljesh në procedurat për tenderin për shërbimin e lavanterisë në pavione. Anëtarët e kallëzuar nga KLSH janë shtetasit me iniciale L.S, K.Q dhe A.T. Sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit tre punonjësit kanë shkaktuar një dëm të konsiderueshëm monetar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Librazhd, pezullohet punonjësi i Drejtorisë së Bujqësisë pas denoncimit nga fermerët
Burgim të përjetshëm për autorin që vrau burrin e të dashurës më sëpatë »
Article Logic
Execution time: 0.01213002204895
array(1) { ["section"]=> string(73) "klsh-kallezon-3-punonjes-te-qsut-per-shkelje-te-barazise-ne-tendera-10580" }