KLSH kallëzon ish-drejtorine e njësisë së zbatimit të “KESH Sha.” për shpërdorim detyre

Publikuar tek: aktualitet, më 15:08 22-07-2015 KLSH kallëzon ish-drejtorine e njësisë së zbatimit të “KESH Sha.” për shpërdorim detyre

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori ish-drejtorin e njësisë së zbatimit të Korporatës Elektroenergjitike Shqiptare me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Pas auditimit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit të projektit “Fuqizimi i Programit të Sigurisë së Digave”, KLSH ka konstatuar shkelje nga Njësia e Zbatimit të Projektit që në atë kohë drejtohej nga shtetasi me inicialet M.C.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokuroria pushon hetimet për ish-shefin e Interpol Tirana dhe ish-kreun e Policisë së Shtetit
Azilantët nga Shqipëria dhe Kosova fusin në “sherr” politikanët gjermanë »
Article Logic
Execution time: 0.011821985244751
array(1) { ["section"]=> string(90) "klsh-kallezon-ish-drejtorine-e-njesise-se-zbatimit-te-kesh-sha-per-shperdorim-detyre-16761" }