KLSH kallëzon në prokurori kryetarin e bashkisë Kukës, Bashkim Shehu

Publikuar tek: barometri, më 08:21 01-02-2018 KLSH kallëzon në prokurori kryetarin e bashkisë Kukës, Bashkim Shehu

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori kryebashkiakun e Kukësit, Bashkim Shehu, për shpërdorim të detyrës dhe abuzim me fondet publike.

Më konkretisht nga auditimi i KLSH ka rezultuar se dëmi ekonomik i shkaktuar nga shkeljet dhe abuzimet me detyrën arrin në 59 milionë lekë. Shpenzime jo në përputhje me administrimin e fondeve publike me ekonomicitet, efektivitet  dhe efiçiencë në vlerën 65 milionë lekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041995048522949
array(1) { ["section"]=> string(74) "klsh-kallezon-ne-prokurori-kryetarin-e-bashkise-kukes-bashkim-shehu-108678" }