Klubi i Tiranës zyrtarizon përjashtimin e Takut: Ja çfarë ndodhi në seancën stërvitore

Publikuar tek: sport, më 20:16 14-03-2017 Klubi i Tiranës zyrtarizon përjashtimin e Takut: Ja çfarë ndodhi në seancën stërvitore

Afrim Taku është përjashtuar nga seanca e djeshme stërvitore pas një konflikti që ka pasur me trajnerin Mirel Josa.

Ashtu siç njoftoi dje newsport.al, sot klubi bardheblu ka lajmëruar se mesfushorit i është kërkuar nga stafi teknik të mos stërvitet me ekipin. Përmes njoftimit zyrtar në faqen zyrtare në facebook shkruhej:

“Afrim Taku per shkak te sjelljes aspak korrekte eshte perjashtuar dje nga seanca stervitore. Futbollisti ka thyer rregulloren e brendshme te klubit duke mos u treguar aspak korrekt ne komunikimin me trajnerin Mirel Josa para se te niste stervitja. Taku ka kerkuar shpjegime per arsyet qe sollen zevendesimin e tij nga loja dhe eshte shprehur se nuk e pranon nje gje te tille. Pas ketij komunikimi aspak korrekt, lojtarit i eshte kerkuar nga stafi teknik te mos stervitet. Klubi do te marre neser masa per gjithcka ka ndodhur pasi te zhvillohet nje takim me lojtarin”, përfundon njoftimi i Tiranës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009329080581665
array(1) { ["section"]=> string(91) "klubi-i-tiranes-zyrtarizon-perjashtimin-e-takut-ja-cfare-ndodhi-ne-seancen-stervitore-71895" }