Koalicion i madh Rama-Basha? Nxehet Grida Duma: Nuk e duroj dot këtë pyetje sepse...

Publikuar tek: politike, më 22:54 18-01-2021 Koalicion i madh Rama-Basha? Nxehet Grida Duma: Nuk e duroj dot këtë pyetje sepse... Grida Duma

Lulzim Basha pak muaj para zgjedhjeve ka arritur një marrëveshje politike me aleatë të tij, ndërsa po vazhdojnë negociatat me aleatët e tjerë.

Ndërkohë kanë ekzistuar dhe aludime që Rama dhe Basha mund të bëjnë bashkë një koalicion të madh. E ftuar në "Open" ish-deputeja e PD Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së.

Pyetje: Ka një thashethem qe Rama merr mandatin e tretë dhe do të bashkëqeverisë me Bashën, sa mundësi ka që të ndodhë kjo?

Duma: Unë se duroj dot pyetjen. Kjo është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve. Nuk duroj dot pyetjen. 0 mundësi të ndodhë kjo. Nuk ka asnjë shans. Kjo që thoni fyen të gjithë demokratët që punojnë dhe që angazhohen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Nuk është aspak agresiv', Mark Marku analizon fushatën e Lulzim Bashës dhe 'gjen' fajtorin e qëndrimit të PD në opozitë
I publikoi videon nga studio televizive, Mark Marku i kthehet Ramës: Faktet do ta tregojnë që... »
Article Logic
Execution time: 0.011237859725952
array(1) { ["section"]=> string(86) "koalicion-i-madh-rama-basha-nxehet-grida-duma-nuk-e-duroj-dot-kete-pyetje-sepse-235512" }