Koalicion më Vetëvendosjen? Haradinaj: Kemi kriju një distancë...

Publikuar tek: rajon, më 21:48 02-04-2020 Koalicion më Vetëvendosjen? Haradinaj: Kemi kriju një distancë...

Ish-kryeministri i Kosovës ka deklaruar se një koalicion mes partisë së tij dhe të Albin Kurtit, është i pamundur.

I pyetur nëse partia AAK do të jetë partnere me VV për të formuar qeverinë e re, Haradinaj tha se mes këtyre dy partive është krijuar një distancë e madhe, duke lënë të kuptohet se bashkëpunimi nuk është një mundësi.

“Ne kemi kriju një marrëdhënie të dallimeve substanciale me Vetëvendosjen. Në shumë qëndrime kemi kriju një distancë të madhe. Është i pamundshëm bashkëpunimi me Vetëvendosjen. Për Aleancën është i pamundshëm bashkëpunimi në këto rrethana”, ka thënë ai në klankosova.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086500644683838
array(1) { ["section"]=> string(67) "koalicion-me-vetevendosjen-haradinaj-kemi-kriju-nje-distance-201134" }