Koalicioni/ Albin Kurti takim me Mustafën dhe Osmanin: Ky është fillimi qeverisjes së re

Publikuar tek: aktualitet, më 12:30 10-10-2019 Koalicioni/ Albin Kurti takim me Mustafën dhe Osmanin: Ky është fillimi qeverisjes së re

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të mbajë një takim me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeminsitre të kësaj partive, Vjosa Osmanin.

Në një prononcim të shkurtër për gazetarët para takimit, Kurti tha: “ky është fillimi qeverisjes së re, po punojmë për koalicion qeveritar që do ta shkap shtetin nga e keqja”.

Takimi do të zhvillohet në hotelin Sirius në Prishtinë, ndërsa Osmani dhe Mustafa kanë mbërritur disa minuta më parë.

Ky është takimi i parë pas zgjedhjeve të parakohshme ku Vetëvendosja doli si parti e parë. Ndërkohë ditën e djeshme Osmani pranoi ftesën e Albin Kurtit për të lidhur një kalicion.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039348125457764
array(1) { ["section"]=> string(93) "koalicioni-albin-kurti-takim-me-mustafen-dhe-osmanin-ky-eshte-fillimi-qeverisjes-se-re-181491" }