Koalicioni opozitar, Ndoka: Moment i rëndësishëm për politikën shqiptare, Rama rrezikon përballjen popullore

Publikuar tek: politike, më 16:15 23-04-2019 Koalicioni opozitar, Ndoka: Moment i rëndësishëm për politikën shqiptare, Rama rrezikon përballjen popullore

Kryetari i Partisë Demokristiane i ftuar në A2 CNN ka komentuar nënshkrimin e marrëveshjes me partitë e tjera opozitare,  arsyet e vendimit dhe perspektivat e politikës shqiptare pas kësaj lëvizje.

Ai e ka cilësuar marrëveshjen si një moment të rëndësishëm për politikën shqiptare, një akt që unifikon qëndrimin e partive që kundërshtojnë ekzekutivin e kryesuar nga Edi Rama.

Sipas Ndokës, jemi në një situatë anormale politike.

 'Jemi në një situate anormale, në një moment ku sistemi i drejtësisë ka rënë, atëherë duhet të jetë opozita që kontrollon mazhorancën', tha Ndoka duke kujtuar faktin që kur Rama ishte në opozitë, 'ka marrë maksimumin e mundshëm' dhe radhit 'nga reforma zgjedhore, nga ndryshimi i zgjedhjes se presidentit, shtyrja e zgjedhjeve lokale për një garanci etj' .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023613929748535
array(1) { ["section"]=> string(112) "koalicioni-opozitar-ndoka-moment-i-rendesishem-per-politiken-shqiptare-rama-rrezikon-perballjen-popullore-161559" }