Koalicioni qeverisës, Kurti: Nëse nuk dakordësohemi me LDK-në shkojmë në zgjedhje të reja

Publikuar tek: rajon, më 21:00 07-12-2019 Koalicioni qeverisës, Kurti: Nëse nuk dakordësohemi me LDK-në shkojmë në zgjedhje të reja Lideri i Vetevendosjes, Albin Kurti

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk do të ketë marrëveshje me LDK-në, atëherë Kosova do të shkojë në zgjedhje të reja.

Në një prononcim për RTK-në, Kurti tha se Lëvizjes Vetëvendosje do t’i përshtatej më shumë shkuarja në zgjedhje të reja, pasi pasi pas fitores së 6 tetorit është rritur përkrahja për këtë parti, por ka theksuar se nuk është ky qëllimi i Vetëvendosjes.

‘Jam i udhëhequr nga interesi i përgjithshëm, nga interesi shtetëror që kërkon sa më parë një udhëheqje qeverisëse nga VV dhe LDK’, tha Kurti në RTK.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023683071136475
array(1) { ["section"]=> string(94) "koalicioni-qeverises-kurti-nese-nuk-dakordesohemi-me-ldk-ne-shkojme-ne-zgjedhje-te-reja-188725" }