Kobe Bryant tërhiqet nga basketbolli, hyri në historinë e këtij sporti

Publikuar tek: sport, më 17:18 14-04-2016 Kobe Bryant tërhiqet nga basketbolli, hyri në historinë e këtij sporti

Kobi Brajant ka vendosur të tërhiqet nga basketbolli dhe e ka bërë në mënyrën më të bukur të mundshme, sepse mbrëmë shënoi 60 pikë, në fitoren 101-96 që Los Anxheles Lejkers arriti kundër Jutah Xhaz.

Një karrierë madhështore për Brajant, i cili ka luajtur 1346 ndeshje në karrierë, duke shënuar 33,643 pikë, që e bën shënuesin e tretë më të mirë në historinë e NBA-së,  pas dy “përbindëshave” si Abdul-Xhabar dhe Maloun, shkruan Sportal.

Pesë herë kampion në NBA, Brajant ka qenë 18 herë në seleksionin e yjeve të NBA-së, All-Star.

Prej ditës së djeshme, NBA është më e varfër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14861392974854
array(1) { ["section"]=> string(75) "kobe-bryant-terhiqet-nga-basketbolli-hyri-ne-historine-e-ketij-sporti-37701" }