Koço Qendro sot mbush 92 vjeç, shëndetplotë dhe luan ende në skenë

Publikuar tek: kulture-art, më 12:36 15-05-2019 Koço Qendro sot mbush 92 vjeç, shëndetplotë dhe luan ende në skenë Zamira Kita- Koço Qendro

Aktori i dashur për publikun Koço Qendro feston sot 92 vjetorin e lindjes.

 

Është aktorja korçare Zamira Kita ajo e cila kujtohet për të në këtë ditë të rëndësishme për aktorin i cili pavarësisht viteve, gëzon shëndet të plotë dhe nuk i mungon skenës.

‘Gëzuar ditëlindjen i dashur Koço Qendro! Ti je modeli i aktorit të palodhur, të talentuar, të mirë, të bukur dhe plot energji! Ti je shkollë për gjithë brezat! Të dua fort!

Të kesh jetë të gjate, të mbushur me dashuri, role dhe gëzim’, shkruan Zamira Kita në dedikimin e saj.

Qendro ka luajtur dhjetëra role, në filma si ‘Tre ditë nga një jetë’, ‘Vendimi’, ‘Agimet e stinës së madhe’, ‘Përballimi’, ‘I teti ne bronz’, etj.

Newsbomb.al përcjell shumë urime për aktorin.

60684960_10214133088788782_8452497850436157440_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084068775177002
array(1) { ["section"]=> string(72) "koco-qendro-sot-mbush-92-vjec-shendetplote-dhe-luan-ende-ne-skene-164416" }