Kod etike? Jo për Berishën. Lexoni “lumin” e epiteteve që tha sot në Kuvend për Ramën e Tahirin

Publikuar tek: politike, më 15:06 19-11-2015 Kod etike? Jo për Berishën. Lexoni “lumin” e epiteteve që tha sot në Kuvend për Ramën e Tahirin

Është diskutuar shpesh në Kuvend për një kod etike por u bë kohë tanimë që seancë pas seance dëgjojmë se si deputetë e ministra i drejtohen njëri-tjetrit me fjalë fyese e jo rrallë herë banale. Berisha është ai që kryeson listën për seancën e sotme plenare. Një “lumë “epitetesh nga ish kryeministri për kryeministrin Rama e ministrin Tahiri.

Berisha-Ramës: “Ramës i kam thënë shumë epitete. Të gjitha të merituara por më i mërituari nga të gjithë është “kryetari i banditëve", tha Berisha duke iu referuar rastit të Arben Frrokut.

Berisha-Tahirit: E dini si i thërret Shullazi këtij? Saimir qorri e thërreth kët mjeranin këtu (këtë e përsëriti dy herë).

Berisha-Tahirit: Mi

Berisha- Tahirit: Morr, bandit, skafo-ministër, qorr, shpifës i certifikuar në vendime gjyqësore...

Tahiri-Berishës: Je përgojorja më e suksesshme dhe më e shkëlqyer e Parlamentit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01039981842041
array(1) { ["section"]=> string(97) "kod-etike-jo-per-berishen-lexoni-lumin-e-epiteteve-qe-tha-sot-ne-kuvend-per-ramen-e-tahirin-25805" }