Kodheli: Lamtumirë profesor Agolli! Vepra jote do shkëlqejë përjetë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 03-02-2017 Kodheli: Lamtumirë profesor Agolli! Vepra jote do shkëlqejë përjetë

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli është ndër të parët politikanë që ka reaguar për humbjen e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli.

 

Përmes një statusi në Facebook, Ministrja Kodheli shprehet se ndarja nga jeta e Agollit, është një lajm i hidhur për të gjithë shqiptarët.

“Hidhërim për shuarjen e një prej mendjeve më të ndritura të kombit.
Ndryshe nga personazhi i tij kryesor shoku #Zylo, #DritëroAgolli dhe vepra që la pas do të shkëlqejnë përjetë.U prehsh në paqe profesor!”, shkruan Kodheli

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputetja shpërndan poezinë e preferuar: Dritëroi iku...la pas vepra e poezi më shumë se të bukura
Humbja e Dritëro Agollit, flet ministrja Kumbaro: Meriton të përcillet me buzëqeshje »
Article Logic
Execution time: 0.01274299621582
array(1) { ["section"]=> string(71) "kodheli-lamtumire-profesor-agolli-vepra-jote-do-shkelqeje-perjete-67636" }