Kodheli veshur me të zeza ngre në këmbë Parlamentin: Humbëm dy djem të devotshëm

Publikuar tek: politike, më 12:28 07-04-2016 Kodheli veshur me të zeza ngre në këmbë Parlamentin: Humbëm dy djem të devotshëm

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli është shfaqur në seancën e sotme plenare veshur me të zeza në shenjë dhimbjeje për humbjen e dy pilotëve. Kodheli ka kërkuar dy minuta heshtje nga  kolegët e saj deputetë për të nderuar dy pilotët “dëshmorë të atdheut” siç i quajti ministrja.

“Forcat e Armatosura kanë humbur dje dy nga pilotët më të mirë, Shqipëria ka humbur dy djem të devotshëm që kanë sakrifuar dhe jetën për të realizuar detyrat e tyre ndaj i ftoj kolegët të mbajnë dy minuta heshtje për dëshmorët e atdheut”, tha Kodheli nga Kuvendi.

“I paharruar qoftë kujtimi i tyre pushofshin në paqe”, përmbylli ministrja.

kuv.png

hom.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095880031585693
array(1) { ["section"]=> string(85) "kodheli-veshur-me-te-zeza-ngre-ne-kembe-parlamentin-humbem-dy-djem-te-devotshem-37052" }