Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon reporteri për Shqipërinë në PE: Parlamenti dhe kryeministri Rama duhet të presin

Publikuar tek: politike, më 15:51 26-10-2020 Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon reporteri për Shqipërinë në PE: Parlamenti dhe kryeministri Rama duhet të presin

David Lega, eurodeputeti suedez njëkohësisht raporter për Shqipërinë në BE, ka mbështetur deklaratën e Komisionerit për Zgjerim i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, i cili kërkoi nga qeveria shqiptare që të presë këshillat e Komisionit të Venecias, përpara se të rivotojë në parlament ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Lega me anë të një postimi në ‘twitter’ ka bërë thirrje që Paralamenti dhe kryeministri Edi Rama të presin për mendimin e komisionit të Venecias.

“Pajtohem me Komisionerin Oliver Varhelyi. Parlamenti dhe Kryeministri Rama duhet të presin për mendimin e komisionit të Venecias, kjo do të ishte qasja demokratike. Zgjedhjet të lira dhe të ndershje në prill 2021,” shkruan Leka në postimin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gafa e Pampurit "11x2=24", Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule
QEVERIA “merr në mbrojtje” Bollinon, ironizon gazetari i njohur: Ministrat e Ramës u vunë në “NJËSH-KOLLONË”, më etike të mbrohej gazetari…(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.010883092880249
array(1) { ["section"]=> string(118) "kodi-zgjedhor-ne-venecia-reagon-reporteri-per-shqiperine-ne-pe-parlamenti-dhe-kryeministri-rama-duhet-te-presin-225219" }